Vážení klienti, tyto webové stránky již neaktualizujeme, všechny služby a ceny za ně jsou platné pouze na www.arkaya.cz

Jak na erotickou masáž

09.07.13 / Natalie Debnarová

Práce s tělem a intimitou je jednou z nejefektivnějších cest, jak posílit svou životní sílu a inspiraci. Díky doteku a láskyplné přítomnosti můžeme zažít zázraky a poznat zdroj naší životní síly ve zcela jiném kontextu, než jak jsme na sexualitu zvyklí pohlížet.

K zvládnutí intimní masáže pro muže a ženy je užitečné znát její hlubší souvislosti, nejen technický postup.Jako muži a ženy ‚fungujeme‘ odlišně – na úrovni sexuality i v každodenním životě. Když poznáme tyto principy, máme klíče k tomu, jak potěšit partnera či partnerku, aby tělo i duše vibrovaly blažeností.

Ženské tělo se naplňuje radostí, láskou a energií zpravidla tehdy, když se dotýkáme oblasti srdce a cítění – hruď, dekolt, šíje, tvář a vlasy, bříško a ‚okrajové‘ části těla – dlaně a chodidla, ruce a nohy… odtud pak pokračujeme dále do středu těla. Poté, co se tělo ženy uvolní a naplní energií, začne se otevírat centrum sexuality.

U mužů je tomu většinou naopak. Jejich nejcitlivější orgán je penis. Když se mužů s láskou dotýkáme a uctíváme je v oblasti pohlaví, začne se otevírat jejich srdce. Muži energii sbírají nejprve v pohlaví a odtud se pak díky dotekům a práci s dechem rozprostírá do celého těla. Životní energie u mužů stoupá z pohlaví nahoru a otevírá oblast srdce, krku a další energetická centra.

Tomuto principu říkáme polarita nebo také teorie plusů a minusů. Muži mají v oblasti pohlaví plus a v oblasti srdce minus. U žen je to naopak – plus je v oblasti srdce a pohlaví je minus. Plus je aktivní, dávající pól. Minus receptivní, přijímající. Proto také mezi ‚správně‘ polarizovanými těly muže a ženy vzniká doslova magnetická přitažlivost. Muž se cítí penisem přitahován do vaginy a žena zaplavuje muže láskou.

Když se nás někdo dotýká v ‚minusových‘ oblastech, můžeme reagovat napětím, frustrací či nudou. Ženy, jejichž tělo ještě není vláčné a rozehřáté láskyplnými doteky, reagují zpravidla na dotek v oblasti pohlaví stažením. Muži, když je dlouho hladíme v oblasti hrudi, na hlavě apod., se po chvíli buď naštvou, nebo usnou. Brána k jejich energii totiž leží v oblasti pánve.

Intimní masáž pro muže a ženy skýtá mnohem více než příval energie a potěšení. Obzvlášť ženy mohou poznat nesmírně léčivou sílu masáže intimních míst. Mnoho žen zakouší sníženou citlivost nebo i bolest po porodu dítěte a/nebo po operaci. Také prožitek zneužívání vede k odtržení se od energetického středu. V masáži využíváme jemnou techniku, která nám toto pomáhá uvolnit a vede nás k často netušené citlivosti, otevřenosti, svobodě, flexibilitě a radosti.

Muži se prostřednictvím intimní masáže mohou naučit, jak zvýšit svou kapacitu prožitku celotělového potěšení. U mnoha mužů se prožitek rozkoše omezuje do oblasti pohlaví. Energie nastoupá do erekce a vzápětí se ‚vybije‘ při ejakulaci. Nicméně díky práci s dechem a tělem se muži mohou naučit, jak vnímat intenzivní rozkoš ve všech částech těla a jak prožít orgasmus bez ztráty energie v ejakulaci. Díky tomu se cítí plní energie a celotělové blaženosti, která přetrvává i dlouho po orgasmu.

 

Mgr. Denisa Palečková

Přední česká lektorka sexuality a vztahů. Ukazuje lidem, jak si prací s tělem a intimitou obohatit všechny další oblasti života. A že lásku a vášeň lze žít v jednom vztahu i po 20 letech. Díky tomu od roku 2002 pomohla proměnit životy tisícům žen i mužů v ČR i zahraničí.

Vede semináře a profesionální výcviky, přednáší, publikuje a vystupuje v médiích. Zakladatelka Školy celostní smyslné masáže, Školy šťastného partnerství a masážního studia Tantra Spa. Do Čech zavedla také tzv. vaginální mapování a léčení jizev. www.denisapaleckova.cz